Syrové krekry

Len 3 suroviny, jednoduchá príprava, chrumkavé, slané a rýchle. Ak rozmýšľate nad low carb snackom na oslavu, cestovanie alebo len na také domáce chrumkanie ako alternatíva ku popcornu ku sledovaniu vášho obľúbeného seriálu, tieto krekry sú to pravé.

Krekry sú kombináciou dvoch druhov syra a korenia. Moje obľúbené typy korenia sú celá rasca, mletá sladká paprika, sušený cesnak, čili korenie, oregano alebo provensálske korenie. Tip: ak používam mletú sladkú papriku, krekry pečiem kratšie, aby nezhorkli. Krekry si môžete urobiť aj len čisto syrové bez korenia.

Aký syr použiť?

Aby boli krekry chrumkavé, odporúčam ako jeden typ syra použiť parmezán. Po vychladnutí sú krekry vďaka nemu chrumkavé a krehké. Kupujem ho v tehle a podľa potreby si nastrúham potrebné množstvo.

Parmezán potom kombinujeme podľa chuti s iným druhom tvrdého syra napríklad s goudou, čedarom, eidamom, ementálom, mozzarellou či oštiepkom. Môžeme použiť syr predstrúhaný z obchodu alebo nastrúhaný doma z tehly syru.

S čím krekry podávať?

Krekry sú slané preto sa k nim hodia svieže dipy, ako napríklad paradajkový, guacamole, z kyslej smotany alebo majonéza ochutená čili či citrónom.

Ďalšie výborné krekry a rýchle snacky:

Semienkové krekry

Fathead krekry

Parmezánovo-semienkové krekry

Low carb tyčinky

Avokádové chipsy

Brokolicové toasty

Syrové krekry s korením (rascou, sušeným cesnakom, sladkou paprikou) podávané s paradajkovým dipom (kečup bez cukru, sušené oregano, mladá cibuľka)

Detaily

Porcie

4 (spolu 24ks)

Čas prípravy

15 minút

Kalórie (1porcia)

150Kcal

Sacharidy (1porcia)

1g

Tuky (1porcia)

10g

Protein (1porcia)

13g

1 porcia – cca 6ks krekrov

Suroviny

  • 80g parmezán

  • 80g gouda
    (alebo iný typ tvrdého syra)

  • 1ČL korenie
    (rasca, sladká paprika, oregano…)

Ako na to

  • Syry nastrúhame na jemnom strúhadle a zmiešame dokopy. Pridáme korenie podľa chuti.
  • Na plech vystlaný pečiacim papierom dávame malé kôpky nastrúhaného syru (asi 1ČL). Netreba ich urovnávať, pri pečení sa roztopia a roztečú. Medzi kôpkami nechávame preto voľné miesto.
  • Pečieme 6-8 minút na 175C. Krekry počas pečenia sledujeme, sú hotové keď sú okraje upečené do zlatista. Pri chladnutí syrové krekry spevnejú a stanú sa chrumkavé.
Krekry s celou rascou, sladkou paprikou a sušeným cesnakom.
Krekry so sladkou paprikou.

Nechaj odkaz

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*