Nákupný zoznam

Pri prechode na nový spôsob stravovania sa učíme aj nový spôsob nakupovania. Potraviny, ktoré sme doteraz nakupovali bežne nemusia byť pri nízkosacharidovom stravovaní vhodné, lebo sú na sacharidy bohaté. Ako napríklad mlieko alebo niektoré druhy jogurtov.

Rovnako sa zmení naša obvyklá trasa, akou sa už tak nejak automaticky uberáme pri nakupovaní potravín každý z nás. Odteraz sa stanú pre nás zaujímavé hlavne oddelenia so zeleninou (čerstvou aj mrazenou), chladenými mliečnymi a mäsovými výrobkami, vajíčkami a oddelenie s olejmi. Uličky s cestovinami, sladkosťami a sladenými nápojmi hlavne na začiatku radšej úplne obchádzajte. Vyhnete sa tak zbytočným lákadlám a následnému stresu.

Na uľahčenie prechodu na nízkosacharidové stravovanie použite tento nákupný zoznam. Obsahuje potraviny, ktoré obsahujú málo prípadne žiadne sacharidy a preto sú low carb vhodné.

One Comment

  1. Zuzana Stanek

    Ahoj Marti,
    Chcela by som sa spytat ci si sa stratila z instagramu alebo iba ja Ta neviem najst.Raz davno som Ti pisala ze ta niekto skopiroval a potom mi zrazu zmizol tvoj profil..rozhodla som sa po dlhej dobe sa vratit k LC aj ked mam vysoky tlak a pozeram ze to nemusi byt celkom vhodne:( ale zistim od doktorky co na to povie.Zelam pekny vecer,si pre mna velmi inspirativna!
    S pozdravom Zuzana Stanek

Nechaj odkaz

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*