Cukinové waffle

Pamätáte si gofri? So šľahačkou a džemom. Ja si ho pamätám z kúpaliska, ako jednu z trojice možností občerstvenia v porevolučných časoch. Mohli sme si vybrať: langoš, hotdog alebo gofri. No a gofri bola vlastne moja prvá waffla (či vafla). Po rokoch som sa k waffliam vrátila a v tomto prípade určite platí, že stará láska nehrdzavie.

Nie je to už len to povestné gofri. Waffle sa dajú robiť nasladko aj naslano a ich keto verzia je úplne fantastická. V tomto recepte sa spojila sezónna lokálna cukina s bohatou chuťou zmesi syrov, vajíčkami a koreninami tak, aby vytvorili sýte a super chutné letné jedlo, ktoré nebudete vedieť prestať jesť.
Ako príloha je tentokrát jemne štipľavá strúhaná reďkovka, chilli majonéza a mladá cibuľka.
Toto jedlo má jednoduchú prípravu a dá sa zobrať so sebou aj na cesty.
Ak náhodou nemáte doma wafflovač, vytvorenú zmes je možné urobiť aj na panvici ako omeletu alebo zapiecť v trúbe na spôsob frittaty.

Čas prípravy/30 minút (vo wafflovači)

Ingrediencie/6 waflí

200g cukina/cuketa
80g mozzarelly
50g parmezánu
50g goudy
4 vajíčka
1ČL sušeného oregana
1ČL sušeného cesnaku
Soľ a čierne korenie

Kondiment/
3PL majonézy
1ČL chilli pasty

Ako na to?
✏️Cukinu nastrúhame na hrubom strúhadle, osolíme a necháme 15 minút postáť, nech pustí šťavu.
✏️Zatiaľ nastrúhame syry a pripravíme si chilli majonézu zmiešaním chilli pasty a majonézy. Kým urobíme waffle, chilli majonézu skladujeme v chladničke.
✏️Z cukiny vyžmíkame prebytočnú šťavu pomocou kúsku gázy alebo utierky. Cukinu do nej zabalíme, vytvoríme akoby batôžtek a rukami silno stískame, aby sme z nej dostali von čo najviac šťavy, ktorú vďaka soli pustila. Tento krok je dôležitý ak chcete mať pevnú konzistenciu waffle.
✏️Do väčšej misy dáme cukinu, nastrúhané syry, vajíčka a koreniny. Dobre premiešame.
✏️Dáme do rozpáleného wafflovača a pečieme 4-5 minút.
✏️Podávame s chilli majonézou, nastrúhanou reďkovkou a mladou cibuľkou.

Ak robíme recept v trúbe, zmiešame ingrediencie, vytrieme pečiacu nádobu trochou tuku (maslom alebo masťou), vlejeme do nej zmes a pečieme 30-35 minút na 175C.

1 waffla: 265 Kcal, sacharidy 2,2g, tuk 23g, protein 12,2g

Nechaj odkaz

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*